Make your own free website on Tripod.com

Frequently Asked Questions
سؤالهای متداول

او را بهتر بشناسيم...

اگر سؤالی در رابطه با مايكل داريد آن را به payam@voabc.cjb.net بفرستيد.

 

اسامی برادرها و خواهرهای مايكل چه هستند و تاريخ تولدهای آنها چه روزهايی است؟

مايكل هفتمين فرزند در ميان نه فرزند والدينش Joseph و Katherine Jackson است. اسامی برادرها و خواهرهايش به ترتيب تولدشان عبارتند از: Rebbie متولد 29 می 1950, Jackie متولد 4 می 1951, Tito متولد 15 اكتبر 1953, Jermaine متولد 11 دسامبر 1954, La Toya متولد 29 می 1957, Marlon متولد 12 مارچ 1957, Randy متولد 29 اكتبر 1961 و Janet متولد 12 مارچ 1966.


آيا مايكل فرزندی هم دارد؟

مايكل دو فرزند از همسر سابقش Debbie Rowe دارد. يك پسر به نام Prince متولد 13 فوريه 1997 و يك دختر به نام Paris متولد 3 آپريل 1998.


به چه آدرسی می توانم برای مايكل نامه بفرستم؟

شما می توانيد نامه های خود را به اين آدرس براي مايكل بفرستيد:

Michael Jackson
Neverland Valley Ranch
c/o Postmaster
Figueroa Mountain Road, Sante Ynez Valley
Los Olivos, CA 93441
USA


لباسهای مايكل را چه كسی تهيه می كند؟

تمامی لباسهای مايكل از دوران Bad بر طبق اندازه های او توسط طراحان لباسش Michael Bush و Dennis Tompkins بطور سفارشی تهيه شده اند.
[منبع: مجله HIStory]


از ميان آهنگهای مايكل خودش چه آهنگهايی را بيشتر دوست دارد؟

آهنگهای محبوب مايكل Ben يا Got To Be There و در ميان آهنگهای آلبوم HIStory او Stranger In Moscow و Childhood و Earth Song را بيشتر دوست دارد. در ميان آهنگهای آلبوم جديدش (Invincible) او آهنگهای Unbreakable و Speechless و ‏The Lost Children را برگزيد.
[منبع: گفتگوهای اينترنتی مايكل]


آيا مايكل در كارتون The Simpsons نقشی ايفا كرده است؟

بله. مايكل در يكی از قسمتهای اين كارتون به نام Stark Raving Dad به جای يكی از شخصيتها صحبت كرد اگرچه به جای نام او John Jay Smith نوشته شد.
[منبع: Matt Groeing خالق Simpsons]


چه كسی Jackson 5 را به شهرت رساند؟

Bobby Taylor از The Vancouvers  كسی بود كه Jackson 5 را به شركت Motown معرفی كرد و به آنها كمك كرد كه كار حرفه ای خود را آغاز كنند. بعدها Motown اعلام كرد كه Diana Ross كه در آن زمان بزرگترين ستاره Motown بود اين پسرها را "كشف" كرده است و به همين دليل اولبن آلبوم آنها را Diana Ross Presents The Jackson 5 نام نهاد.
[منبع: Marlon Jackson در ويديوی The Legend Continues]


چرا پوست مايكل روشن شد؟

مايكل دچار يك عارضه پوستی به نام Vitiligo است. اين بيماری شايع فيزيولوژيكی باعث بيرنگ شدن پوست و ايجاد لكه های پراكنده سفيد رنگ روی پوست می شود. غالبا توارث در رشد اين بيماری نقش دارد. 2 در صد مردم از اين عارضه رنج مي برند،  پس مسلما مايكل تنها نيست. او "هيچگاه" پوستش را سفبد نكرده و يا سعی در روشنتر كردن آن نكرده است. تمامی شايعاتی كه اينچنين ادعايی دارند كاملا بي اساس هستند. او حتی با استفاده از گريم سعی در مخفی نگهداشتن اين لكه ها می كرده است.
[منبع: "راهنمای پزشكی خانواده مصاحبه مايكل با Oprah Winfrey]


چرا مايكل هر گاه بيرون در ميان مردم ميرود ماسك پارچه ای بر صورتش مي گذارد؟

به خاطر بيماری پوستيش، مايكل نمي تواند در زير آفتاب بماند. او گفته است كه كاملا به نور خورشيد حساس است و بهتر است كه اصلا بيرون نرود. با استفاده از ماسكهای پارچه ای و پوشيدن شلوارها و پيراهنهای آستين بلند، عينكهای آفتابی و كلاهش او ميتواند همانند مردم عادی از بيرون رفتن لذت ببرد.

[منبع: مصاحبه های VH1 و Simulchat]


مايكل حركات رقصش (از جمله حركت به عقب راه ررفتن يا moonwalk) را از كجا آموخته است؟

خود مايكل گفته است moonwalk را از كودكان سياه پوست در محله سياه پوستان داخل شهر الهام گرفته است. "آنها استعداد ذاتی برای رقصيدن دارند. آنها اين رقصها را ابداع كردند. من فقط كمی اين حركات را بهبود بخشيدم." خوب است بدانيد كه مايكل هيچگاه تحت تعليم آموزشهای آكادميك رقص قرار نگرفته است. او حركات رقصی اكثر ويديوهايش را خودش طرح ریزی كرده يا دستی در آنها داشته است.
[منبع: مصاحبه Simulchat و مصاحبه مايكل با Oprah Winfrey]


آيا خود مايكل در آلبومهايش سازی مينوازد؟

مايكل بسياری از سازها را مي نوازد و اخيرا در آلبومهای خودش هم شروع به نواختن كرده است. در آلبوم HIStory نام مايكل در ميان اسامی ديگر نوازندگان برای نواختن keyboard، سينتيسايزر،  درام و پركاشن در آهنگ Morphine آمده است.
[منبع: Sony Music - اطلاعات آلبومهای HIStory و Blood On The Dance Floor]


آيا مايكل پرفروشترين هنرمند كل تاريخ است؟ و اگر Thriller پرفروشترين آلبوم است چه آلبوم در رتبه بعد است؟ و فروش آنها چقدر است؟

بله. مايكل پرفروشترين هنرمند همه زمانها است. Thriller با فروش بيش از 51 ميليون نسخه در سراسر جهان شگفت آورترين آلبوم بوده و هست. اين آلبوم در 15 كشور عنوان Platinium (برای فروش بيش از يك ميليون نسخه) و در 4 كشور عنوان Gold (برای فروش بيش از پانصد هزار نسخه) را به دست آورده است. 7 آهنگ شماره يك (كه چهار تای آنها نوشته خود مايكل هستند) و 7 جايزه Garmmy از اين آلبوم حاصل شده اند. سه آلبوم پرفروش در تاريخ در آمريكا تا كنون به اين شرح هستند‌(متاسفانه موفق به يافتن رده بندي جهاني نشديم):
1.
Thriller از Michael Jackson با 25 ميليون نسخه فروش
2.
Eagles Greatest Hits 1971-1975 از The Eagles با 24 ميليون نسخه فروش
3.
The Wall از Pink Floyd با 22 ميليون نسخه فروش
فروش داخل آمريكای ديگر آلبومهای مايكل به اين ترتيب هستند:
Bad - هشت ميليون نسخه
Off The Wall - هقت ميليون نسخه
Dangerous - شش ميليون نسخه
HIStory - شش ميليون نسخه
[منبع: سايت اينترنتی Billboard، كتاب ركوردهای گينس(Guiness)]

 


قد مايكل چقدر است؟

مايكل 1 متر و 78 سانتيمتر (معادل 5 فيت و 10 اينچ) است.
[منبع: مجله HIStory]


شماره پای مايكل چند است؟

8 و نيم (معادل 42 در مبنای اروپايی)
[منبع: مجله HIStory]